
PONEDELJAK
22. JUN 2026.
Vrijeme
Podgorica
°C
+
Politika
POLEMIKA MINISTRA ZDRAVLJA I POSLANIKA DPS-A
Abdić: Onkološki pacijenti dobijaju termine u decembru; Šimun: To je nedopustivo i mora biti revidirano
Autor: dnevno.me
Izvor: Portal Analitika
22.06.2026 11:02h

Foto: Screenshot You tube
Od četvrtka veče u Podgorici je povećan broj onih koji imaju poremećeni srčani ritam, anksioznost i depresiju.To je istakao poslanik Demokratske partije socijalista Nermin Abdić, očito aludirajući na izbor Srđana Perića za čelnika podgoričkog parlamenta.
"Pogledao sam izvještaje i svuda je ista dijagnoza - podgoricitis. I kako smo problem podgoricitisa uspjeli da riješimo na jedan način, rješavaćemo i posljedice koje se dešavaju po zdravlje pojedinih u Podgorici", naglasio je on u Skupštini.
Abdić je potom prisustvo ministra zdravlja Vojislava Šimuna iskoristio kako bi govorio o listama čekanja.
"Onkološki pacijenti dobili su po prioritetnom da urade CT dijagnostiku. Jednom je CT pluća zakazan za treći decembar, drugom CT mozga 14. decembra, trećem CT abdomena 17. decembra, a četvrtom CT pluća 29. decembra. Jedna moja prijateljica otišla je u maju na pregled na Cetinje i kaže - nema termina za ispitivanje koštane gustine. Čovjek iz Budve me je pitao šta je kapilaroskopija, jer nema termina", kazao je on.
U Budvi mu je, kaže, jedna građanka kazala kako već šest mjeseci ne radi dijaliza.
Šimun je rekao da ti slučajevi zaslužuju da ih revidira konzilijum.
"Nedopustivo je da ljudi čekaju, posebno jer na Institutu za onkologiju od konzilijarnog pregleda do samog uključivanja terapije protekne manje od 14 dana, što je evropski standard.
Naš institut je za ponos. Što se Doma zdravlja Budva tiče, tamo će u narednih par nedjelja biti zaokružena investicija od oko milion i po eura. Potpuno će biti renoviran sprat. Upoznat sam sa tamošnjim problemom, ima problema i sa vodom i sa instalacijama, zbog čega se aparat stalno kvari. Naložio sam da to što prije bude riješeno", odgovorio je on.









Poslednji komentari (0)
Svi komentari