Preuzmite našu aplikaciju, Dnevno.me - Tvoja dobra navika! App store | Play Store

user avatar

KUP KRALJA

Real nakon produžetaka do polufinala, Savić "pocrvenio"

26.01.2023 22:38h

Fudbaleri Real Madrida pobjedom nad Atletikom, nakon produžetaka (3:1), izborio je plasman u polufinale Kupa Kralja.

Rezultat u regularnom dijelu bio je 1:1

"Madriđani" su tako ovom pobjedom produbili krizu rezultata svog velikog rivala u ovoj sezoni.

Vođstvo Atletiku donio je Alvaro Morata u 19. minutu i to na asistenciju Noela Moline.

Najveću priliku u prvom dijelu za Real propustio je Eder Militao kada je iz izgledne pozicije šutirao preko gola.

Veliku šansu za Real u nastavku propustio je Karim Benzema u 58. minutu, ali je intervenisao Oblak.

Poravnanje domaćinu donio je Rodrigo golom u 79. minutu.

Atletiko je u 99. minutu ostao sa desetoricom kada je drugi žuti karton dobio crnogorski reprezentativac Stefan Savić.

Domaći su do vođstva stigli golom Karima Benzeme u 104. minutu na dodavanje Vinisijusa Žuniora.

Konačnih 3:1 postavio je upravo Žunior u 121. minutu.

Plasman u polufinale ranije su izborili Osasuna, Barselona i Atletik Bilbao.