Preuzmite našu aplikaciju, Dnevno.me - Tvoja dobra navika! App store | Play Store

user avatar

SVJETSKO PRVENSTVO

Francuzi i Šveđani rutinski do polufinala

25.01.2023 21:24h

Rukometaši Francuske i Švedske obezbijedili su plasman u polufinale Svjetskog prvenstva.

Franuska je u Gdanjsku, sjanom igrom u nastavku, savladala Njemački rezultatom 35:28.

Poslije izjednačenog prvog dijela u nastavku je ključan bio golman “trikolora” De Bone, koji je upisao 16 odbrana.

Potpuno je demoralisao Njemce, pa je olimpijski šampion ubjedljivo došao do borbe za medalju.

Mae, Remili, Ričardson i Turna su pistigli po četiri gola kod pobjednika, dok je Gola bio najefikasniji kod Njemačke sa šest,

Šveđani su na svom parketu savladali Egipat - 26:22.

Egipat je u 51. minutu stigao do 21:18, Šveđani su morali na tajm-aut. Domaćin je postigao gol poslije skoro 8 minuta za 22:18. Kada je Palička odbranio Kadahu šut sa devet metara, bilo je jasno da Egipat nema više šta da traži na ovom meču.

Andreas Palička je najveći junak, imao je 14 odbrana, Ekberg je imao 6 golova, Johanson 4. Na drugoj strani Hendavi 10 odbrana, 5 golova Kadaha.